ריצוף מרפסת

שיפוצים – ריצוף מרפסת

כחלק משיפוץ הבית, רבים מרצפים את המרפסת או את הגינה מחדש. בניגוד למה שרבים חושבים, הנחת המרצפות היא חלק קטן מתהליך הריצוף שעושים אותו רק בסוף. לפני זה יש כמה שלבים שחובה לעבור עליהם, והבאנו אותם לפניכם. גם בשלב של בחירת הריצוף החדש ישנם כמה דגשים שחשוב לדעת. כל המידע לפניכם.

אנחנו בחברת השיפוצים "בה שיפוצים" מומחים, בין השאר, בריצוף גינות ומרפסות. אנו שמים דגש על שירות אמין אדיב, מקצועיות, שימוש בחומרים איכותיים בלבד ועמידה בזמנים. אצלינו תקבלו שירות מקבלני שיפוצים מהטובים בשוק, ובכך תצטרפו להמוני הלקוחות המרוצים שלנו. אז אם אתם רוצים עבודה מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר בשילוב עם קבלן המעניק לכם יחס אדיב ומזמין, התקשרו עוד היום לחברת השיפוצים "בה שיפוצים" וקבעו פגישה לתכנון השיפוץ! אתם לא תתחרטו, בהבטחה!

ריצוף המרפסת – כל המידע הנחוץ

הניקוז במרפסת

כשמחליפים את הריצוף במרפסת, אחד הדברים שחשוב לשים אליהם לב הם פתחי הניקוז. פתחי הניקוז משמשים לניקוז המים שבמרפסת או בגינה, בעיקר מי גשמים או המים שאיתם אתם שוטפים את הרצפה, בגינה – כדי שלא יהרסו את הגינה, ובמרפסת – כדי שלא יהרסו אותה או יגרמו לעומס יתר. הניקוז מחובר לביוב, שדרכו המים מפונים.

אחד הדברים העיקריים שיש לשים אליהם לב הוא הקיבולת של הניקוז. אם המרפסת גדולה כדאי להתקין בה יותר מנקודת ניקוז אחת כדי לא לייצר עומס על הניקוז ובכך לגרום להצפה.

כאשר מדביקים את הריצוף החדש, חשוב לוודא שהשיפוצניק לא מתקין אותו בטעות על אחד מפתחי הניקוז. במידה ומדביקים על ריצוף קיים, גובה המרפסת מתרומם בערך בסנטימטר וחצי, והגישה אל הניקוז עלולה להיחסם.

נקז כפול הוא חור ניקוז שמנקז גם את המים ממפלס המרפסת וגם את המים מהמפלס התחתון של יריעות האיטום. כך איטום המרפסת יהיה איכותי יותר ויחזיק לאורך זמן.

כדי שהמים אכן יגיעו אל חור הניקוז צריך לדאוג לשיפוע של המרפסת לכיוון חור הניקוז. חשוב לוודא שהקבלן שלכם שם לב לזה ודואג לשיפוע של המרפסת. אנו בחברת "בה שיפוצים" עובדים רק עם קבלנים מקצועיים, שידאגו לכם לשיפוע ולחורי ניקוז איכותיים.

איטום המרפסת

השלב השני בריצוף המרפסת, לאחר הניקוז, הוא איטום המרפסת. האיטום חייב להתבצע לפני הנחת המרצפות ולפני יישום תשתית החצץ והחול.

במידה והאיטום שלכם לא מותקן כראוי או לא איכותי במיוחד, בעתיד אולי תצטרכו לאטום מחדש את המרפסת, דבר הכולל הרמה של כל המרצפות וריצוף מחדש – עסק יקר והמון כאב ראש. לכן, חשוב להקפיד על איטום בצורה איכותית, טוב ועמיד. בחברת "בה שיפוצים" תוכלו לקבל איטום כזה, שכן האיטום אלינו עשוי מהחומרים הטובים בשוק, וההמלצות הרבות שאנו מקבלים מהלקוחות שלנו מעידות על עבודה מקצועית ואמינה.

סף הפרדה

לפני הריצוף עצמו יש להתקין סף הפרדה בין החול שנמצא מתחת לריצוף המרפסת לבין החול הנמצא מתחת לריצוף בבית כדי למנוע בעיה של רטיבות בבית. סף ההפרדה מונע חדירה של חול כתוצאה מרטיבות במרפסת אל תוך הבית, וכך אם אכן תהיה רטיבות תצטרכו לטפל בה רק במרפסת ולא להרים את הריצוף גם בתוך הבית.

תשתית חשמל ואינסטלציה

אחרי שלב האיטום חשוב לבדוק אם התשתיות של החשמל והאינסטלציה מתחת לריצוף אכן תקינות. חבל להשקיע בהחלפת הריצוף ולבסוף לגלות שצריך להרים אותו כתוצאה מצינור שבור או עבודת חשמל לא טובה מתחת לריצוף.

הריצוף עצמו

לאחר כל השלבים, כעת הגעתם לשלב הסופי – הריצוף עצמו. את הריצוף עושה בעיקר השיפוצניק שלכם, לכן כדי שעבודת הריצוף תצא טובה, אסתטית ובלי בעיות חשוב לבחור שיפוצניק מקצועי. אצלינו בחברת "בה שיפוצים" תוכלו למצוא אחד כזה – מקצועי, אמין, אדיב, עומד בזמנים ונחמד. אז למה אתם מחכים? התקשרו אלינו!